2020 Marblehead Class Australian Championship ~ RESULTS LIVE NOW

Yarrawonga, VIC ~ 20 Feb - 22 Feb 2020

Results last updated 15:16 20Feb (AEST)
PosName/ClubSail No.
/Design
NettTotalR1R2R3R4R5R6
1
FLEMING, Scott
PATTERSON LAKES RMYC (VIC)
AUS 67
RED ANT F6
11.021.04.02.0(10.0)1.03.01.0
2
MCDOWALL, Lincoln
ALBERT PARK MYC (VIC)
AUS 97
F 6
11.017.02.0(6.0)2.03.02.02.0
3
CONDIE, Scott
KOGARAH BAY RYC (NSW)
AUS 6
GRUNGE
16.028.02.0(12.0)5.02.01.06.0
4
WALLIS, Sean
CHAMPION LAKES (WA)
AUS 135
GRUNGE
21.036.01.01.0(15.0)4.05.010.0
5
MITCHELL, Scott
ADELAIDE RCYRC (SA)
AUS 52
RED ANT F6
26.034.01.05.0(8.0)8.04.08.0
6
REID, Andrew
ALBERT PARK MYC (VIC)
AUS 74
GRUNGE
29.042.02.07.01.07.012.0(13.0)
7
LITTLEDYKE, Paul
ADELAIDE RCYRC (SA)
AUS 77
INDIE
30.045.06.0(15.0)3.06.06.09.0
8
ROBB, Kirwan
ALBERT PARK MYC (VIC)
AUS 94
GRUNGE
35.055.06.014.0(20.0)5.07.03.0
9
COLE, COOK
RISDON BROOK RYC (TAS)
AUS 12
SCALPEL
39.054.03.09.0(15.0)9.013.05.0
10
TORPY, Greg
WYNNUM MANLY RMYC (QLD)
AUS 25
NOITRAM
40.054.07.03.09.010.0(14.0)11.0
11
THOMAS, David
ALBERT PARK MYC (VIC)
AUS 88
F 6
44.067.03.04.04.014.019.0(23.0)
12
OSBORN, Brett
ADELAIDE RCYRC (SA)
AUS 79
INDIE
45.057.04.08.011.0(12.0)10.012.0
13
JOYCE, Ray
RISDON BROOK RYC (TAS)
AUS 53
GRUNGE
46.070.01.010.07.013.015.0(24.0)
14
DAWSON, Glenn
CHAMPION LAKES (WA)
AUS 76
INDIE
54.088.08.0(34.0)19.015.08.04.0
15
NOWAK, Rob
ALBERT PARK MYC (VIC)
AUS 17
INDIE
58.074.04.0(16.0)15.016.09.014.0
16
HAKUI, Mao
ALBERT PARK MYC (JPN)
AUS 78
F5 RED ANT
60.080.07.019.06.011.017.0(20.0)
17
SEDGMEN, Stephen
BALLINA RYC (ACT)
AUS 21
62.083.05.013.018.0(21.0)11.015.0
18
KEAVY, Wayne
KOGARAH BAY RYC (NSW)
AUS 36
DREADNOUGHT
70.090.09.017.017.0(20.0)20.07.0
19
WEIZMAN, Daniel
NORTHERN MARINERS
AUS 46
PRIME NUMBER
72.0100.03.011.023.0(28.0)16.019.0
20
EDWARDS, Grant
ADELAIDE RCYRC (SA)
AUS 09
INDIE
79.0103.05.018.021.019.0(24.0)16.0
21
HORIUCHI, Koichi
ALBERT PARK MYC (JPN)
AUS 90
RED ANT F6
80.0114.05.022.012.023.0(34.0)18.0
22
BLACKWOOD, Lisa
RISDON BROOK RYC (TAS)
AUS 35
F5
84.0118.012.0(34.0)16.017.018.021.0
23
STEWART, Kyle
RISDON BROOK RYC (TAS)
AUS 75
INDIE
94.0119.06.020.024.022.0(25.0)22.0
24
WARDROP, Andrew
RISDON BROOK RYC (TAS)
AUS 174
INDIE
100.0134.012.027.022.0(34.0)22.017.0
25
GOLD, Alan
SOUTH AUSTRALIAN RYC (SA)
AUS 05
F - 6
103.0133.012.0(30.0)27.018.021.025.0
26
MARSHALL, Rod
RISDON BROOK RYC (TAS)
AUS 81
MANTRA2
109.0140.08.021.026.027.027.0(31.0)
27
DAVIS, Cliff
CHAMPION LAKES (WA)
AUS 47
BOOGIE
114.0142.09.0(28.0)28.025.026.026.0
28
ROBERTS, Denton
PERTH RSC (WA)
AUS 71
INDIE
115.0149.07.024.031.0(34.0)23.030.0
29
DOWSETT, Ian
SOUTH AUSTRALIAN RYC (SA)
AUS 62
INDIE
120.0154.012.023.029.029.0(34.0)27.0
30
ODONNELL, Patrick
NORTHERN MARINERS (NSW)
AUS 86
QUARK
121.0153.011.026.025.030.029.0(32.0)
31
BESSELL, Alan
SOUTH AUSTRALIAN RYC (SA)
AUS 27
STARKERS 3
124.0158.012.025.030.024.0(34.0)33.0
32
FISHER, Trevor
LAKE SAMSONVALE WATER SPORTS ASSOCIATION (QLD)
AUS 29
MANTRA
125.0157.012.029.0(32.0)26.030.028.0
33
ELLIS, Simon
PERTH RSC (WA)
AUS 89
RED ANT 4
132.0166.010.031.0(34.0)34.028.029.0